GP2W1001YP0F
Manufacturer
Sharp Microelectronics
VIGOR # :
Description
IRDA MODULE 115.2KBPS 10SMD
Catalog
IrDA Transceiver Modules
DataSheet
GP2W1001YP0F PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Data Rate:115.2kbs (SIR)
Voltage - Supply:2.7 V ~ 5.5 V
Idle Current, Typ @ 25°C:200 nA
Link Range, Low Power:20cm, 1m
Orientation:Side View
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Size:10.0mm x 4.4mm x 3.5mm