MTPD1346-150
Description
SENSOR PHOTODIODE 1300NM TO46
DataSheet
MTPD1346-150 PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Wavelength:1300nm
Color - Enhanced:-
Spectral Range:800nm ~ 1750nm
Diode Type:PIN
Responsivity @ nm:-
Response Time:-
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):5 V
Current - Dark (Typ):500nA (Max)
Active Area:1.50mm Dia
Viewing Angle:45°
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SFH 2302
SFH 2302
SENSOR PHOTODIODE 820NM 3MM