PROPOWER-1.8V-KIT
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
KIT IN-LINE REGULATOR +1.8V
Catalog
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
DataSheet
PROPOWER-1.8V-KIT PDF
Type Description
Series:Pro Power
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:In-Line Regulator
Voltage - Supply:2.3VDC ~ 6VDC
Voltage - Output:1.8VDC
Current - Output:250mA
Display Type:No Display
Number of Characters:-
Number of Outputs:1
Size / Dimension:-
Features:-
Power (Watts):-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1796
POWER SPLY DC LINEAR 0-16V 0-50A
ABPSM-ULN-A
ABPSM-ULN-A
PWR SUPPLY MODULE 4CH LOW NOISE
1746A
1746A
POWER SUPPLY 0-16VDC 0-10A
ADAPT/SMAF/SMAM/RP
ADAPT/SMAF/SMAM/RP
CONN ADAPT SMA JACK-RP-SMA PLUG
1059-18X24BKT
1059-18X24BKT
18"X24" - ESD MAT KIT, USA, BLUE
PROPOWER-1.8V-KIT
PROPOWER-1.8V-KIT
KIT IN-LINE REGULATOR +1.8V