I1730-FLEX1500/3PK
Description
IFLEXI 1500A 12" 3PK
DataSheet
I1730-FLEX1500/3PK PDF
Type:Current Meter, Clamp/Probe (Add On)
Specifications:Measures AC Current to 1500A, BNC Interface
Ratings:CAT III 1000V, CAT IV 600V
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RT500
RT500
RECEPTACLE TESTER - USA MADE
HVCT-1
HVCT-1
HIGH VOLTAGE CONTACT TESTER
69134
LOW-VOLTAGE TWIN-LEAD TESTER
L01-6383
L01-6383
PWR XFMR TORO 50VA TH
1411UU
1411UU
BOX ALUM UNPAINTED 9.99"LX6.01"W
I1730-FLEX1500/3PK
I1730-FLEX1500/3PK
IFLEXI 1500A 12" 3PK