PQ12RD8SJ00H
Description
IC REG LINEAR 12V 800MA TO220-4
DataSheet
PQ12RD8SJ00H PDF
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):20V
Voltage - Output (Min/Fixed):12V
Voltage - Output (Max):20V
Voltage Dropout (Max):-
Current - Output:800mA
Current - Quiescent (Iq):-
Current - Supply (Max):-
PSRR:-
Control Features:-
Protection Features:-
Operating Temperature:-20°C ~ 80°C