PQ15RW1BJ00H
Description
IC REG LINEAR POS ADJ 1A TO220-4
DataSheet
PQ15RW1BJ00H PDF
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):20V
Voltage - Output (Min/Fixed):3V
Voltage - Output (Max):15V
Voltage Dropout (Max):-
Current - Output:1A
Current - Quiescent (Iq):-
Current - Supply (Max):-
PSRR:-
Control Features:-
Protection Features:-
Operating Temperature:-20°C ~ 80°C