AT45DB081D-MU-2.5-SL383
Manufacturer
Adesto Technologies
VIGOR # :
Description
IC FLASH 8MBIT SPI 50MHZ 8VDFN
Catalog
Memory
DataSheet
AT45DB081D-MU-2.5-SL383 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:FLASH
Technology:FLASH
Memory Size:8Mb (264 Bytes x 4096 pages)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:50 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:4ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)