AT25SF161-UUD-T
Description
IC FLSH 16MBIT SPI 104MHZ 8WLCSP
DataSheet
AT25SF161-UUD-T PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:FLASH
Technology:FLASH
Memory Size:16Mb (2M x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:104 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5µs, 5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)