AT45DB161D-TU-2.5
Manufacturer
Adesto Technologies
VIGOR # :
Description
IC FLASH 16MBIT SPI 50MHZ 28TSOP
DataSheet
AT45DB161D-TU-2.5 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Technology:FLASH
Memory Size:16Mb (528 Bytes x 4096 pages)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:50 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:6ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)