AT45DB041D-SSU-2.5-SL383
Description
IC FLASH 4MBIT SPI 50MHZ 8SOIC
DataSheet
AT45DB041D-SSU-2.5-SL383 PDF
Technology:FLASH
Memory Size:4Mb (264 Bytes x 2048 pages)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:50 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:4ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)