V2S-CR5-1000A
Manufacturer
Keil (ARM)
VIGOR # :
Description
SSM VERSATILE EXPRESS R5 X2
Catalog
Evaluation Boards - Embedded - MCU, DSP
DataSheet
V2S-CR5-1000A PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Board Type:Evaluation Platform
Type:MPU
Core Processor:ARM® Cortex®-R5F
Operating System:-
Platform:SSM Versatile Express R5 x2
Utilized IC / Part:-
Mounting Type:Fixed
Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
EKK-LM3S9B90
EKK-LM3S9B90
LM3S9B90 EVAL BRD
ATSAML22-XPRO
ATSAML22-XPRO
SAM L22 XPLAINED PRO ATSAML22
TMDX570LS04HDK
TMDX570LS04HDK
HERCULES DEV KIT TMS570LS EVAL
C325C105J1R5TA
C325C105J1R5TA
CAP CER RAD 1UF 100V X7R 5%