MCB2360U
Manufacturer
Keil (ARM)
VIGOR # :
Description
LPC2368 EVAL BRD
Catalog
Evaluation Boards - Embedded - MCU, DSP
DataSheet
MCB2360U PDF
Type Description
Series:LPC2300
Package:Box
Part Status:Obsolete
Board Type:Evaluation Platform
Type:MCU 32-Bit
Core Processor:ARM7
Operating System:-
Platform:-
Utilized IC / Part:LPC2368
Mounting Type:Fixed
Contents:Board(s), LCD, ULINK2™ Programmer
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MIKROE-229
MIKROE-229
BIGAVR2 ATMEGA2560 EVAL BRD
KWIKSTIK-K40
KWIKSTIK-K40
K40X256VLQ100 EVAL BRD
EFM32-G8XX-DK
EFM32-G8XX-DK
EFM32G890F128 EVAL BRD
15KP36CA-TP
15KP36CA-TP
TVS DIODE 36V 59.7V R-6
EJ-JWPF
EJ-JWPF
EXTRACTION TOOL JWPF
FC80960HA33SL2GV
FC80960HA33SL2GV
IC MPU I960 33MHZ 208QFP