GMLB-201209-0600Y-PY-RU
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN
DataSheet
GMLB-201209-0600Y-PY-RU PDF
Type Description
Series:GMLB-201209-PY
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):2A
DC Resistance (DCR) (Max):100mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)