ISM43362-M3G-L44-U-C2.4.0.3
Description
RX TXRX MODULE WIFI U.FL SMD
DataSheet
ISM43362-M3G-L44-U-C2.4.0.3 PDF
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Frequency:2.4GHz
Sensitivity:-93dBm
Serial Interfaces:UART
Antenna Type:Antenna Not Included, U.FL
Utilized IC / Part:BCM43362
Memory Size:1MB Flash
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C