SB-900-0004
Manufacturer
Digital Six Laboratories, LLC
VIGOR # :
Description
AIR QUALITY SENSORBLOCK 902-928M
Catalog
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
DataSheet
SB-900-0004 PDF
Type Description
Series:Whisker.IO™
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Function:Sensor
Modulation or Protocol:-
Frequency:900MHz
Applications:Remote Sensors and Triggers
Interface:I²C, UART
Sensitivity:-
Power - Output:-
Data Rate (Max):-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HN-210
HN-210
MODEM MODULE 460KBPS DATA 9VDC
CL024-100-232-SP-30
CL024-100-232-SP-30
TXRX 2.4GHZ RS232 100MW W/ANT
DN-3014
DN-3014
BLUETOOTH STEREO ADAPTER
ACSC56-41CGKWA-F01
ACSC56-41CGKWA-F01
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL GRN 10SMD
SB-900-0004
SB-900-0004
CRIMP INSERTS 7,0 FOR TOOL 09990
ROTARY TOOL / 120V / FLEXIBLE SH