SGP.1575.12.4.A.02
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH SLD
Catalog
RF Antennas
DataSheet
SGP.1575.12.4.A.02 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:Navigation
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.575GHz
Frequency Range:1.573GHz ~ 1.577GHz
Antenna Type:Ceramic Patch
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:-1dBic
Power - Max:-
Features:-
Termination:Solder
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.177" (4.50mm)