SGP.1575.18.4.C.02
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH SLD
DataSheet
SGP.1575.18.4.C.02 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:Navigation
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.575GHz
Frequency Range:1.573GHz ~ 1.577GHz
Antenna Type:Ceramic Patch
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:1dBic
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.177" (4.50mm)