FXP245.07.0100A
Description
RF ANT 450MHZ FLAT PATCH CAB ADH
DataSheet
FXP245.07.0100A PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):450MHz
Frequency Range:450MHz ~ 457MHz
Antenna Type:Flat Patch
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-20dB
Gain:0dBi
Power - Max:5 W
Features:Cable - 100mm
Termination:IPEX MHF2
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.004" (0.10mm)