RLC10-R800FTH
Manufacturer
Kamaya
VIGOR # :
Description
RES 0.8 OHM 1/8W 1% 0402
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RLC10-R800FTH PDF
Type Description
Series:RLC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:800 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:0/ +200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)