RLC20-R220JTP
Manufacturer
Kamaya
VIGOR # :
Description
RES 0.22 OHM 1/3W 5% 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RLC20-R220JTP PDF
Type Description
Series:RLC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:220 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:0/ +200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)