MND-06CZI1R0M-XB-RU
Description
FIXED IND 1UH 18A 6.18 MOHM SMD
DataSheet
MND-06CZI1R0M-XB-RU PDF
Material - Core:-
Inductance:1 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):18 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):6.18mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.258" L x 0.250" W (6.56mm x 6.36mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)