MND-04CZI3R3M-XB-RU
Manufacturer
Mag Layers
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 6.6A 28.6 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MND-04CZI3R3M-XB-RU PDF
Type Description
Series:XB
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):6.6 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):28.6mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PL8602T
PL8602T
FIXED IND 5.5UH 5.2A 19 MOHM SMD
0925R-221K
0925R-221K
FIXED IND 220NH 545MA 150 MOHM
LQW15AN8N8J0ZD
LQW15AN8N8J0ZD
FIXED IND
1K000003
1K000003
KEYS FOR 1000 SERIES 4PCS BLANK
TIP ANGLE 3.2MM FOR TS 550/600
MND-04CZI3R3M-XB-RU
MND-04CZI3R3M-XB-RU
FIXED IND 3.3UH 6.6A 28.6 MOHM