TP-SC24-20N-MPPT
Description
BATT CHARGER SOLAR 20A
DataSheet
TP-SC24-20N-MPPT PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Solar Charger
Battery Chemistry:Lead Acid, Lithium-Ion
Battery Cell Size:12V/24V
Number of Cells:1
Voltage - Nominal:-
Charge Current - Max:20A
Charge Time:-
Voltage - Input:110V
Power - Max:260W, 520W
Size / Dimension:8.30" L x 5.90" W x 2.30" H (210.82mm x 149.86mm x 58.42mm)