ZDA2P57PD-S
Manufacturer
Zendure
VIGOR # :
Description
ZENDURE SUPERPORT 2 57W WALL CHA
Catalog
Battery Chargers
DataSheet
ZDA2P57PD-S PDF
Type Description
Series:SuperPort 2
Package:Box
Part Status:Active
Type:USB Wall Mount
Battery Chemistry:Mobile Devices
Battery Cell Size:-
Number of Cells:2
Voltage - Nominal:5V/9V/12V/15V/20V, 5V
Charge Current - Max:3A/2.25A, 2.4A
Charge Time:1 Hr
Voltage - Input:100 ~ 240VAC
Power - Max:57W
Size / Dimension:2.44" L x 2.44" W x 1.26" H (61.98mm x 61.98mm x 32.00mm)