GMC24IG88
Manufacturer
QT Brightek
VIGOR # :
Description
2.4" 8X8 DOT MATRIX ANODE ROW CA
Catalog
Display Modules - LED Dot Matrix and Cluster
DataSheet
GMC24IG88 PDF
Type Description
Series:GMz24xx88
Package:Bulk
Part Status:Active
Millicandela Rating:200mcd
Internal Connection:Common Anode Row, Common Cathode Column
Size / Dimension:2.37" L x 2.37" W x 0.36" H (60.20mm x 60.20mm x 9.20mm)
Color:Green
Configuration:8 x 8
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V