GMC21O75
Manufacturer
QT Brightek
VIGOR # :
Description
2.1" 5X7 DOT MATRIX ANODE ROW CA
Catalog
Display Modules - LED Dot Matrix and Cluster
DataSheet
GMC21O75 PDF
Type Description
Series:GMz21xx75
Package:Bulk
Part Status:Active
Millicandela Rating:90mcd
Internal Connection:Common Anode Row, Common Cathode Column
Size / Dimension:2.09" L x 1.49" W x 0.33" H (53.10mm x 37.80mm x 8.40mm)
Color:Orange
Configuration:5 x 7
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V