GMA12R75
Description
1.2" 5X7 DOT MATRIX ANODE COLUMN
DataSheet
GMA12R75 PDF
Part Status:Active
Millicandela Rating:60mcd
Internal Connection:Common Cathode Row, Common Anode Column
Size / Dimension:1.25" L x 0.90" W x 0.33" H (31.80mm x 22.80mm x 8.50mm)
Color:Red
Configuration:5 x 7
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V