GMA15IG88
Description
1.5" 8X8 DOT MATRIX ANODE COLUMN
DataSheet
GMA15IG88 PDF
Part Status:Active
Millicandela Rating:200mcd
Internal Connection:Common Cathode Row, Common Anode Column
Size / Dimension:1.49" L x 1.49" W x 0.40" H (37.90mm x 37.90mm x 10.20mm)
Color:Green
Configuration:8 x 8
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V