SCD30S24-DN
Description
30W 24V DC-DC DIN SWITCHING PS
DataSheet
SCD30S24-DN PDF
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):20V
Voltage - Input (Max):72V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1.3A
Power (Watts):31W
Efficiency:-
Operating Temperature:-25°C ~ 65°C
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:2.55" L x 1.29" W x 4.51" H (64.8mm x 32.8mm x 115.0mm)
Approval Agency:CE, cULus, cURus
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
VI-PCNLL-CVV
VI-PCNLL-CVV
VI-PCNLL-CVV 48V/28V 28V/150W