SCD30S15-DN
Description
30W 15V DC-DC DIN SWITCHING PS
DataSheet
SCD30S15-DN PDF
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):20V
Voltage - Input (Max):72V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):30W
Efficiency:-
Operating Temperature:-25°C ~ 65°C
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:2.55" L x 1.29" W x 4.51" H (64.8mm x 32.8mm x 115.0mm)