SCP100S24X-DVN1
Description
100W 24V EXT.ENVIR.DCPS DEVNET
DataSheet
SCP100S24X-DVN1 PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 100 ~ 353 VDC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):3.8A
Efficiency:-
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:IP67, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:7.00" L x 1.80" W x 4.73" H (177.8mm x 45.7mm x 120.1mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
VI-PA3L-IVW
VI-PA3L-IVW
VI-PA3L-IVW 300V/24V 28V 250W