SLS-12-051T
Description
SINGLE 12V 5.1A LINEAR PS
DataSheet
SLS-12-051T PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):5.1A
Power (Watts):61W
Efficiency:-
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Features:Adjustable Output, Remote Sense
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:7.00" L x 4.87" W x 2.75" H (177.8mm x 123.7mm x 69.9mm)