SLS-24-048T
Description
SINGLE 24V 4.8A LINEAR PS
DataSheet
SLS-24-048T PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4.8A
Power (Watts):115W
Efficiency:-
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Features:Adjustable Output, Remote Sense
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:9.00" L x 4.87" W x 2.75" H (228.6mm x 123.7mm x 69.9mm)