SDN5-24-480C
Description
120W 24V DIN T/P 380/480V IN IEC
DataSheet
SDN5-24-480C PDF
Type Description
Series:SDN-C
Number of Outputs:1
Voltage - Input:320 ~ 540 VAC, 550 ~ 650 VDC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):5A
Power (Watts):120W
Applications:Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:85%
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, IP20
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:4.36" L x 1.97" W x 4.85" H (110.7mm x 50.0mm x 123.2mm)