SLS-12-068T
Description
SINGLE 12V 6.8A LINEAR PS
DataSheet
SLS-12-068T PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):6.8A
Power (Watts):82W
Efficiency:-
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Features:Adjustable Output, Remote Sense
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:9.00" L x 4.87" W x 2.75" H (228.6mm x 123.7mm x 69.9mm)
Approval Agency:CE, CSA, cURus
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
VI-LUL-EV
VI-LUL-EV
VI-LUL-EV 28V 150W MICROCONTRO