SVL2024480
Manufacturer
SolaHD
VIGOR # :
Description
DIN P/S SVL 240W 24V 10A 3PH
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
SVL2024480 PDF
Type Description
Series:SVL
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:320 ~ 600 VAC (3PH), 360 ~ 600 VAC (2PH)
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):20A
Power (Watts):480W
Applications:Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:91%
Operating Temperature:-25°C ~ 80°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, PFC
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:4.62" L x 5.51" W x 4.76" H (117.3mm x 140.0mm x 121.0mm)