GTM962250P22515A-F
Manufacturer
GlobTek, Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 15V 225W
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
GTM962250P22515A-F PDF
Type Description
Series:GTM962250PWWWVVX-XF
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):15A
Power (Watts):225W
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:95%
Operating Temperature:-25°C ~ 80°C (With Derating)
Features:Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.00" L x 2.00" W x 1.18" H (101.6mm x 50.8mm x 30.0mm)
Approval Agency:CB, CE, cETLus, EAC, UkrSEPRO, VCCI
Standard Number:60335-1; 60601-1; 60950-1; 62368-1
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
VI-LUL-CX
VI-LUL-CX
VI-LUL-CX 28V 75W MICROCONTROL