SDN16-12-100P
Manufacturer
SolaHD
VIGOR # :
Description
192W 12V DIN P/S 115/230V IN
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
SDN16-12-100P PDF
Type Description
Series:SDN-P
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:-
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):-
Power (Watts):-
Applications:Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:-
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, IP20
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:4.55" L x 3.23" W x 4.88" H (115.6mm x 82.0mm x 124.0mm)