GTM962250P22519A-F
Description
AC/DC CONVERTER 19V 225W
DataSheet
GTM962250P22519A-F PDF
Type Description
Series:GTM962250PWWWVVX-XF
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:19V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):11.84A
Power (Watts):225W
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:95%
Operating Temperature:-25°C ~ 80°C (With Derating)
Features:Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.00" L x 2.00" W x 1.18" H (101.6mm x 50.8mm x 30.0mm)