WLT450-1001-T
Description
450W U-CHANNEL TOP FAN AC/DC 12V
DataSheet
WLT450-1001-T PDF
Type Description
Series:WLT450 (450W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):20.83A
Power (Watts):250W (450W Forced Air)
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:4.242 kV
Efficiency:86%
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (With Derating)
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:6.50" L x 4.00" W x 2.62" H (165.1mm x 101.6mm x 66.4mm)