DZ200-7EU
Description
AC/DC CONVERTER 12V 200W
DataSheet
DZ200-7EU PDF
Type Description
Series:Tri-Mag, DZ200 (200W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):17A
Power (Watts):200W
Efficiency:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:PFC, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:8.00" L x 4.20" W x 1.50" H (203.2mm x 106.7mm x 38.10mm)