WLT200-1302
Description
3X5 200W AC/DC 15V JST
DataSheet
WLT200-1302 PDF
Type Description
Series:WLT200 (200W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):10.67A
Power (Watts):160W (200W Forced Air)
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:4.242 kV
Efficiency:86%
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)
Approval Agency:CB, CE, NEMKO, UL
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
VI-RU031-EYVX
VI-RU031-EYVX
5V 24V 12V 50W 150W 75W MICROC
VI-RU3BB-CXWW
VI-RU3BB-CXWW
VI-RU3BB-CXWW 24V 95V 95V 75W
P38-1T/MHIA
P38-1T/MHIA
AC-DC POWER MODULE 5VDC OUTPUT
F-155XP
F-155XP
PWR XFMR LAMINATED 7.5VA TH
MK24-D-2
MK24-D-2
SWITCH REED SPST-NO 300MA 30V
M1219-1
M1219-1
NEODYMIUM IRON BORON NICKEL PLAT
WLT200-1302
WLT200-1302
3X5 200W AC/DC 15V JST