MWLP225-1306
DataSheet
MWLP225-1306 PDF
Type Description
Series:MWLP225 (225W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 390VDC
Voltage - Output 1:58V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.07A
Power (Watts):120W (225W Forced Air)
Applications:Medical
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:-
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.00" L x 2.00" W x 1.00" H (101.6mm x 50.8mm x 25.4mm)