MWLT200-1300
Description
MEDICAL 3X5 200W AC/DC 5V JST
DataSheet
MWLT200-1300 PDF
Type Description
Series:MWLT200 (200W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):16.67A
Power (Watts):83W (130W Forced Air)
Applications:Medical
Voltage - Isolation:5.9 kV
Efficiency:86%
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)