DZ150-12EU
Description
AC/DC CONVERTER 5V 12V 150W
DataSheet
DZ150-12EU PDF
Type Description
Series:Tri-Mag, DZ150 (150W)
Type:Open Frame
Number of Outputs:2
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:12V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):10A, 7A
Power (Watts):150W
Efficiency:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:PFC, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:6.80" L x 3.80" W x 1.50" H (172.7mm x 96.5mm x 38.1mm)