SLD-12-3015-05T
Manufacturer
SolaHD
VIGOR # :
Description
DUAL 5V 3A 12V 1.5A LINEAR PS
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
SLD-12-3015-05T PDF
Type Description
Series:Silver Line
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:2
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:12V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):3A, 1.5A
Power (Watts):33W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:-
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Features:Adjustable Output, Remote Sense
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:7.00" L x 4.87" W x 2.75" H (177.8mm x 123.7mm x 69.9mm)