WLT450-1000-I-T
Manufacturer
EOS Power
VIGOR # :
Description
450W U-CHANNEL TOP FAN + OR-ING
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
WLT450-1000-I-T PDF
Type Description
Series:WLT450 (450W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):31A
Power (Watts):155W (275W Forced Air)
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:4.242 kV
Efficiency:83%
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (With Derating)
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:7.87" L x 4.00" W x 2.62" H (200.0mm x 101.6mm x 66.4mm)