DZ065V-19
Manufacturer
Tri-Mag, LLC
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 5V 12V 65W
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
DZ065V-19 PDF
Type Description
Series:Tri-Mag, DZ065V (65W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:3
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 2:5V
Voltage - Output 3:12V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):5A, 3A, 700mA
Power (Watts):65W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:85%
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.00" L x 2.00" W x 1.20" H (101.6mm x 50.8mm x 28.0mm)