SCP30D12B-DN
Manufacturer
SolaHD
VIGOR # :
Description
30W 12/12V SW P S SLIM DIN
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
SCP30D12B-DN PDF
Type Description
Series:SCP (30W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:2
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 100 ~ 375 VDC
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 2:-12V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1.2A, 1.2A
Power (Watts):29W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:68%
Operating Temperature:-25°C ~ 65°C
Features:IP20, Universal Input
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:2.67" L x 1.37" W x 4.43" H (68.0mm x 35.0mm x 113.0mm)