DZ300-1EU
Description
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 300W
DataSheet
DZ300-1EU PDF
Type Description
Series:Tri-Mag, DZ300 (300W)
Type:Open Frame
Number of Outputs:3
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:12V
Voltage - Output 3:-12V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):32A, 10A, 1A
Power (Watts):300W (360W Forced Air)
Efficiency:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:PFC, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:9.00" L x 5.00" W x 1.60" H (228.6mm x 127.0mm x 40.6mm)